Malé Sluníčko


Pěvecký sbor Malé sluníčko

Sbor žáků 4. a 5. třídy s hudebním zaměřením

   je druhým nejpočetnějším sborem. Žáci si během dvou let rozšiřují své dovednosti o repertoár ve vícehlasu. Sbor absolvuje během roku několik koncertů v Kladně a jeho okolí. Pravidelně vystupuje na Vánočním koncertě a Jarním koncertě sborů v domě kultury Kladno. V roce 2019 sbor uspěl v celostátní soutěži školních sborů a reprezentoval středočeský kraj na celostátní přehlídce sborů v Uničově.

Malé Sluníčko na výročním koncertě "Sluníčko 30 let"
Malé Sluníčko na výročním koncertě "Sluníčko 30 let"
Malé sluníčko na celostátní přehlídce sborů, Uničov 2019
Malé sluníčko na celostátní přehlídce sborů, Uničov 2019

Sbormistr: Ivan Tatar, DiS.


Absolvent pražské konzervatoře a VOŠ v oboru hra na violoncello a varhany. Jako aktivní hudebník se podílel na projektu Daniela Landy "Písně Karla Kryla pro český národ", v muzikálu divadla Kalich "Tajemství" a byl také dlouholetým členem Komorního orchestru dvořákova kraje. V současné době spolupracuje s různými hudebními tělesy jako korepetitor nebo jako hráč na violoncello, klávesy, různé druhy fléten a podílí se na nátáčení CD. 

Pedagogická činnost Pedagogickou činnost započal v roce 2004 v Základní umělecké škole v Kralupech nad Vltavou, kde učil hře na violoncello a pracoval jako korepetitor tanečního oddělení. V letech 2007 - 2009 působil v Základní umělecké škole Chrudim, kde vyučoval hře na violoncello, zobcovou flétnu a vedl smyčcový orchestr. Od roku 2009 dosud působí na Základní umělecké škole Kladno, Moskevská, kde vyučuje hře na violoncello, varhany, klávesy, dále vyučuje hudební teorii a vede barokní soubor. Od stejného roku působí také na Základní škole Kladno, Moskevská, kde vyučuje ve třídách s rozšířenou hudební výchovou hře na flétnu, hudební výchově a vede flétnový soubor. Od roku 2018 zastává funkci předsedy sekce EKN (elektronické klávesové nástroje) v krajské umělecké radě středočeského kraje. 

Práce se soubory a sbory Začátek práce se soubory sahá do roku 2007, kdy převzal vedení smyčcového orchestru v Základní umělecké škole Chrudim. Na Kladně v roce 2011 založil flétnový soubor Flauti Vivace a v roce 2016 Barokní soubor Giovane. V současné době aktivně pracuje s flétnovým i barokním souborem, kterým píše vlastní aranže skladeb. Od roku 2022 převzal vedení sboru Malé Sluníčko.


Nejnovější články


Výběr fotografií z koncertů