Malé Sluníčko


Pěvecký sbor Malé sluníčko

Sbor žáků 4. a 5. třídy s hudebním zaměřením

   je druhým nejpočetnějším sborem. Žáci si během dvou let rozšiřují své dovednosti o repertoár ve vícehlasu. Sbor absolvuje během roku několik koncertů v Kladně a jeho okolí. Pravidelně vystupuje na Vánočním koncertě a Jarním koncertě sborů v domě kultury Kladno. V roce 2019 sbor uspěl v celostátní soutěži školních sborů a reprezentoval středočeský kraj na celostátní přehlídce sborů v Uničově.

Malé sluníčko na celostátní přehlídce sborů, Uničov 2019
Malé sluníčko na celostátní přehlídce sborů, Uničov 2019

Sbormistr: Ivan Tatar, DiS.


Absolvent pražské konzervatoře a VOŠ v oboru hra na violoncello a varhany. Jako aktivní hudebník se podílel na projektu Daniela Landy "Písně Karla Kryla pro český národ", v muzikálu divadla Kalich "Tajemství" a byl také dlouholetým členem Komorního orchestru dvořákova kraje. V současné době spolupracuje s různými hudebními tělesy jako korepetitor nebo jako hráč na violoncello, klávesy, různé druhy fléten a podílí se na nátáčení CD. 

Pedagogická činnost Pedagogickou činnost započal v roce 2004 v Základní umělecké škole v Kralupech nad Vltavou, kde učil hře na violoncello a pracoval jako korepetitor tanečního oddělení. V letech 2007 - 2009 působil v Základní umělecké škole Chrudim, kde vyučoval hře na violoncello, zobcovou flétnu a vedl smyčcový orchestr. Od roku 2009 dosud působí na Základní umělecké škole Kladno, Moskevská, kde vyučuje hře na violoncello, varhany, klávesy, dále vyučuje hudební teorii a vede barokní soubor. Od stejného roku působí také na Základní škole Kladno, Moskevská, kde vyučuje ve třídách s rozšířenou hudební výchovou hře na flétnu, hudební výchově a vede flétnový soubor. Od roku 2018 zastává funkci předsedy sekce EKN (elektronické klávesové nástroje) v krajské umělecké radě středočeského kraje. 

Práce se soubory a sbory Začátek práce se soubory sahá do roku 2007, kdy převzal vedení smyčcového orchestru v Základní umělecké škole Chrudim. Na Kladně v roce 2011 založil flétnový soubor Flauti Vivace a v roce 2016 Barokní soubor Giovane. V současné době aktivně pracuje s flétnovým i barokním souborem, kterým píše vlastní aranže skladeb. Od roku 2022 převzal vedení sboru Malé Sluníčko.


Nejnovější články


Výběr fotografií z koncertů